Arabada Eşcinsel İlişki Yaşayan İki Erkekten Rüşvet Alan Polislere Ceza

Pandemi nedeni ile sokağa çıkma yasağının olduğu dönemde parkta araç içinde ilişkiye giren iki erkekten 20 bin TL rüşvet isteyen polislere 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Olay, pandemi nedeni ile sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı 2021 senesinde gerçekleşti.

Devriye ekipler amirliğine bağlı çalışan polis memurları Mazlum K. ile Ahmet Y., devriye sırasında park halindeki bir aracın yanına geldi.

Aracın içine dikkatli bakan polis memurları, iki erkeğin cinsel ilişki yaşadıklarını fark etti. Polisler ilk olarak kimlik kontrolü yaptı.

Halk TV’nin haberine göre, A. D. ve Z. D. isimli iki kişiye, sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri nedeniyle herhangi bir idari para cezası kesilmedi.

Ancak iki polis, bu kişilere, ‘Cinsel ilişkiye girdiğiniz için işlem yapacağız’ dedi ve ekip aracına binmelerini istedi.

Bu sırada polisler, bu iki kişiye yaşadıkları cinsel ilişkiyi anlattırdı ve bu anları kayda aldı. 

Polisler daha sonra 20 bin TL vermeleri karşılığında işlem yapılmayacağını söyledi.

A. D., o an üzerinde bulunan 1000 TL’yi polislere verdi. Bu iki kişi, polislere “Kalan 19 bin lirayı da yarın verelim” dedi. Polisler teklifi kabul etti.

Ancak A. D. ve Z. D., ertesi gün fikir değiştirdi. Bu kişiler, karakola giderek yaşadıklarını ve kendilerinden rüşvet istendiğini anlattı. Karakol polisi durumu savcıya bildirdi.

Bu aşmadan sonra, karakol polisi ile A. D. ve Z. D. ortak hareket etmeye başladı. Seri numaraları alınmış 19 bin TL hazırlandı. Z. D., polislerden Ahmet Y. ile görüştü; “19 bin lira hazır. Nereye getireyim” diye mesaj attı. 

Polisin konum bildirmesi üzerine anılan noktaya gidildi.

Z. D., 19 bin lirayı Ahmet Y.’yi verdiği an meslektaşları suçüstü yaptı. İki polis memuru gözaltına alındı.

Yargılama aşamasında suçlamaları kabul etmeyen iki sanığa ‘rüşvet almaktan’ 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 

Yerel mahkeme kararı İstinaf Mahkemesi’ne taşındı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 13. Ceza Dairesi, yerel mahkeme kararını onadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x