Galaxy Z Fold 6’nın bataryası ortaya çıktı

Samsung’un merakla beklenen katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6‘nın bu yaz sonunda tanıtılması bekleniyor. Çıkış tarihi yaklaştıkça, tedarik zincirinden sızan bilgiler cihazlar hakkında detayları ortaya çıkarmaya başladı. Güney Kore’nin düzenleyici kurumu Safety Korea tarafından yapılan yakın tarihli bir sertifikasyon, Galaxy Z Fold 6 için muhtemelen tasarlanmış yeni bir bataryanın geliştirildiğini doğruluyor. Sertifikalanan yeni batarya, EB-BF957ABY-L model numarasını taşıyor.

Safety Korea’dan alınan batarya fotoğrafları, cihazın tamir edilebilirliğini artırması beklenen bir çekme sekmesi içeren bir tasarımı ortaya koyuyor. Bataryanın kapasitesi henüz bilinmese de, Galaxy Z Fold 6‘nın daha önceki Fold modellerinde görülen çift batarya sistemini devam ettirmesi muhtemel. Bu birincil batarya biriminin, tamirleri kolaylaştıran çekme sekmesi özelliğini de içeren ikinci, daha küçük bir batarya ile eşleştirilmesi olası görünüyor.

Galaxy Z Fold 6’nın bataryası ortaya çıktı

Daha önceki sızıntılar, Galaxy Z Flip 6‘nın daha büyük bataryalar içerebileceğini öne sürmüştü. Samsung’un benzer bir stratejiyi Galaxy Z Fold 6 için de benimsemiş olabileceği düşünülse de, bu henüz doğrulanmadı.

Ek söylentilere göre, Galaxy Z Fold 6 daha geniş bir kapak ekranına sahip olabilir. Ayrıca Samsung’un, bu yıl piyasaya sürülebilecek tamamen ayrı bir katlanabilir cihaz üzerinde çalıştığına dair spekülasyonlar da var. Bu cihazın, katlanabilir veya çift katlanabilir ekran tasarımına sahip olabileceği düşünülüyor.

Şu an için Samsung’un yeni Galaxy Z serisi katlanabilir telefonları ne zaman piyasaya süreceğine dair kesin bir bilgi yok. Ancak daha önceki modellere bakıldığında, cihazların yılın ikinci Galaxy Unpacked etkinliğinde, 2024’ün 3. çeyreğinde tanıtılması muhtemel. Daha fazla bilgi geldikçe sizi güncel tutacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x